Se dvojicí opilců, kteří se sami vystavili nebezpečí ohrožení vlastního zdraví, se hlídky Městské policie Zlín potýkali v pondělí 21. července 2020

„Krátce před osmou hodinou ranní byli přivoláni strážníci z okrsku Jižní Svahy na jednu z tamních zastávek MHD. Zde došlo k tomu, že 63letý místní muž po vystoupení z vozu MHD zavrávoral, upadl na zem a nebyl schopen vstát,“ uvedl zástupce ředitele MP Zlín Pavel Janík. Jak uvedl, důvod jeho indispozice byl po chvíli jasný. V organismu kolovalo 3,3 promile alkoholu. „To záhy potvrdila také lékařka zdravotnické záchranné služby, a tak následoval převoz dotyčného k bezpečnému vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice,“ doplnil Pavel Janík.

Kromě nákladů na převoz a pobyt ve specializovaném zdravotnickém zařízení nyní muže podle informací strážníků čeká také řízení o přestupku. Zákon o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek totiž zakazuje podnapilým osobám, které nedokáží kontrolovat své chování, vstupovat a zdržovat se v dopravním prostředku veřejné dopravy a na nástupišti. „Na porušení tohoto zákazu pak zmíněný předpis pamatuje pokutou do výše 20 000 korun,“ zmínil Pavel Janík.

Druhá událost se podle něj odehrála v podvečer, tentokrát v bytovém domě v centru Zlína, kde jeden z obyvatel nalezl na domovní chodbě zcela nahého sedícího souseda

„Strážníci zjistili, že se jedná o 44 letého muže, který je zjevně pod vlivem alkoholu. Hlídce se následně podařilo zkontaktovat rodinné příslušníky dotyčného, od nichž zjistila, že měl muž požít větší množství léků na spaní, jimž kombinace s alkoholem pochopitelně nesvědčí.

Hlídka MP Zlín proto na místo přivolala zdravotnickou záchrannou službu, která převezla intoxikovaného muže k dalšímu ošetření do krajské nemocnice,“uzavřel Pavel Janík.