První z mužů si v úterý 7. března v chladné noci ustlal na lavičce mezi domy na sídlišti Jižní Svahy. Neunikl pozornosti zlínských strážníků z tamního okrsku. "Strážníci zjistili, že jde o čtyřiatřicetiletého místního muže, který není schopen vést ani základní verbální komunikaci, natož se pak samostatně pohybovat ve vzpřímeném postoji," popsal mluvčí zlínské městské policie Pavel Janík.

Na místo proto zamířila také zdravotnická záchranná služba, která opilce se čtyřmi promile alkoholu v organismu převezla do krajské nemocnice.

Policie. Ilustrační foto.
Z herny ve Zlíně ukradl žetony za sto tisíc, v obchodě alkohol. Nepamatuje si to

O týden později volali hlídku strážníků ke stejnému muži znovu. Tentokrát ležel na chodníku. „Byl očividně podchlazený, opět nedokázal komunikovat a měl křeče v rukou. Orientační vyšetření v tomto případě prokázalo téměř tři promile alkoholu v dechu a následoval další převoz vozidlem záchranné služby do zdravotnického zařízení,“ vylíčil Pavel Janík. 

Ztrácejí se zemnící lana podél železniční trati na Zlínsku.
Na Zlínsku se ztrácí zemnící lana podél železniční trati. Váží i stovky kilo

"Ve stejný den dopoledne pak spěchala naše hlídka do místní části Malenovice k lidskému tělu, které jeho nezodpovědný uživatel pohodil vedle zastávky MHD," pokračoval mluvčí.

Už o pár minut později strážníci zjistili, že příčinou ztráty kontroly chování třiatřicetiletého muže z Přerovska je opět těžká opilost. "Analyzátor alkoholu v dechu se při opakovaném měření zastavil na stěží uvěřitelné hodnotě 4,8 promile. Také tohoto muže převezli zdravotničtí záchranáři za asistence strážníků do zlínské nemocnice," uzavřel mluvčí Městské policie Zlín.