„Jedná se o 24letou dívku a 28letého muže z okresu Hodonín. Zahájili jsme s nimi trestní řízení pro trestný čin nedovolené výroby omamných a psychotropních látek a jedů. Při domovních prohlídkách policisté zajistili dvě varny a materiál a látky na výrobu pervitinu,“ upřesnila mluvčí uherskohradišťské policie Jitka Zámečníková.

Podezřelá dvojice nejméně v 50ti případech vyrobila pervitin. Drogu vyráběla na různých místech uherskohradišťského regionu. „Většinou se jednalo o prostory, které jim nabídli uživatelé pervitinu. Psychotropní látku pak poskytovali zdarma, ale i za peníze dalším uživatelům. Sami drogu také užívali. Zatím policisté nezjistili, že by drogu distribuovali osobám mladším 18ti let,“ dodala Zámečníková.

Policejní komisař oba obvinil z trestného činu nedovolená výroba a držení omamných a psychotropních látek a jedů, za který jim v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až do výše pěti let. Dívka je vyšetřována na svobodě, na mladíka policisté dali návrh umístění do vazby. V současné době je podezřelý muž tráví svůj čas v policejní cele a čeká na rozhodnutí soudu. V minulém roce na výrobu drog doplatilo na Uherskohradišťsku 15 obviněných, kterým policiesté zabavili 11 varen. Letos už ochránci zákona odhalili 6 domácích laboratoří a obvinili 10 výrobců drog.