Jeden z nich rodině poslal sms, že se chce zabít, druhý nechal jen dopis na rozloučenou. Hledání bylo v obou případech úspěšné. Oba pohřešované policisté našli zdravé a živé.

Nejprve se na policisty obrátila vystrašená žena, která se bála o svého manžela. „Čtyřiačtyřice­tiletý muž ze Zlínska odešel z domu a své ženě poslal několik sms zpráv, že chce spáchat sebevraždu. Vzhledem k tomu, že k tomu měl sklony i v minulosti, měla jeho manželka důvodné obavy o jeho život,“ vysvětlila mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

Do rozsáhlé pátrací akce se kromě policistů a psovoda zapojilo patnáct dobrovolných hasičů. Policejní hlídky ještě před zahájením pátrání prošly všechna místa, kde by pohřešovaný muž mohl být, ale bez úspěchu. „Proto se policisté a dobrovolníci se rozdělili do čtyř skupin, každá prohledávala vytyčený úsek. A už za deset minut příslušníci cizinecké policie zahlédli u Petrůvky muže, který odpovídal popisu,“ sdělila dále mluvčí. Muž byl velmi zmatený a navíc v ruce držel stříkačku. „Tu nám dobrovolně vydal. Přivolaný lékař rozhodl o převozu muže do zlínské nemocnice,“ konstatovala mluvčí.

Ani ne o tři hodiny později už policie vyhlásila další pátrací akci. „Tentokrát bylo jejím cílem najít třiatřicetiletého muže ze Zlínska, který odešel neznámo kam a doma nechal dopis na rozloučenou. Devět zlínských policistů prohledávalo všechny objekty, kde by se muž mohl nacházet. Až po jedné hodině v noci se podařilo pohřešovanému muži dovolat na mobilní telefon,“ popsala další událost policejní mluvčí. Muže strážci zákona našli na jedné myslivecké chatě. Podle lékaře jeho hospitalizace nebyla nutná.