„Devětapadesá­tiletému muži ze Zlína, který vláček řídil, hrozí v případě uznání viny a odsouzení trest odnětí svobody až na jeden rok. Budeme také zjišťovat, zda je držitelem příslušných řidičských oprávnění a zda se nedopustil trestného činu obecné ohrožení," uvedla zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Zároveň vyzvala všechny případné svědky události, aby kontaktovali policii. „Žádáme všechny návštěvníky ZOO Lešná, kteří jeli místním vláčkem v neděli 7. srpna v 15.35 hodin odpoledne a byli svědky dopravní nehody, aby se ozvali na linku 158 nebo na telefonní číslo vyšetřovatele 974 666 583 a pomohli dopravním policistům objasnit přesný průběh dopravní nehody," požádala policejní mluvčí.

K dopravní nehodě došlo 7. srpna při projíždění vláčku levotočivou zatáčkou okolo výběhu paviánů pravděpodobně vlivem vysoké rychlosti. „Vagon, který se při jízdě převrátil na bok, zranil celkem šest chodců, tři dospělé ve věku 28, 36 a 62 let a tři děti ve věku od jednoho roku do sedmi let," připomněla Monika Kozumplíková. V době, kdy policisté z oddělení dopravních nehod dorazili na místo, už ve vláčku nebyl žádný cestující. „Dechová zkouška provedená u řidiče vláčku na zjištění přítomnosti alkoholu, byla negativní," dodala. Při nehodě vznikla na dopravním prostředku škoda ve výši asi deset tisíc korun.