„Strážníci se zjevně opilé ženě snažili domluvit, aby raději z místa odešla, ale ta je místo toho zahrnula historkami ze svého sexuálního života. Po delší době ale nakonec slíbila, že půjde ke svému známému,“ uvedl zástupce ředitele zlínské městské policie Pavel Janík. Dodal však, že vzhledem k tomu, že s ní měli strážníci už za ta léta zkušenosti, raději ji ještě chvilku sledovali.

A udělali dobře. „Po pár metrech přelezla zábradlí mostu a chystala se skočit do řeky,“ popsal dále Janík. Hlídka proto ihned zastavila a bleskově jí v tom zabránila. Protože však žena neustále opakovala, že sebevražda je jediné možné řešení, přivolali na místo lékaře. Ten doporučil její převoz do protialkoholní záchytné stanice.

Další den večer se zase na služebnu obrátil vystrašený dvaasedmdesátiletý muž, který se bál o život své dcery.

„Operačnímu důstojníkovi sdělil, že stojí před jejím bytem, ale nemůže otevřít dveře, protože je v zámku z vnitřní strany klíč. Protože rovněž podotkl, že žena má za sebou rozchod a má od té doby psychické problémy, proto jsme hned vyrazili na místo,“ popsal další případ Janík.

Než hlídka přistoupila k násilnému otevření bytu, pokoušela se na pětačtyřicetiletou ženu dozvonit a dobouchat. Jejich snažení ale bylo marné. Proto dveře vypáčila.

V obývacím pokoji pak našla ležet ženu. „Byla ve velmi silné depresi, na níž požila větší množství léků. Proto k ní hlídka ještě přivolala lékaře. Ten ji nakonec nechal v domácím ošetřování, ale jen pod dohledem rodiny,“ doplnil ještě Janík.