Otec prý nebýval doma a matka byla věčně opilá, o děti se nezajímali. Dívenky se proto upnuly na partu, která neměla dobrou pověst. Starší ze sester se v partě zamilovala do tenkrát 19letého mladíka.

Ten byl v té době už trestán za vykrádačky, ale i za znásilnění. A právě případ znásilnění a pohlavního zneužívání nezletilých sester začal včera řešit krajský soud ve Zlíně.

MLADŠÍ DÍVCE BYLO TEPRVE TŘINÁCT

Zmiňovaný mladík měl dle obžaloby obě sestry znásilnit v době, kdy jedné z nich bylo teprve 13 let, druhá byla jen o rok starší.

„Spáchal zločin znásilnění na osobě mladší 15 let ve dvou případech a v jednom případě přečin pohlavního zneužívání nezletilé osoby. Za to může strávit ve vězení až 12 let,“ uvedl státní zástupce Leo Foltýn. 

Podchod pod nádražím v Tlumačově.
Podchod v Tlumačově vymalovaný dětmi někdo počmáral vulgarismy

K událostem mělo dojít na podzim roku 2015 a na jaře 2016. Sestry nechtěly spávat doma, a tak chodívaly ke kamarádce – sestře obžalovaného. Později noci trávívaly ve společnosti dalších mladistvých v opuštěném vagonu. Tam starší ze sester (14) zažívala sexuální zkušenosti i s obžalovaným. Jak vyplynulo z její čtené výpovědi, jednou muž její odmítnutí nerespektoval a znásilnil ji.

„Stále mě osahával, nechtěla jsem a řekla mu to, ale on mě neposlouchal a pokračoval dál,“ zaznělo z písemné výpovědi dívky u soudu. Jak dále vyplynulo, byla do muže dívka zamilovaná, ale zároveň se ho bála. I po dramatické události s mladíkem udržovala intimní vztah.

HROZIL, ŽE MĚ ZMLÁTÍ

Hůře měla dopadnout její o rok mladší sestra.

„Jeli jsme na výlet na Lopeník a on zajel na lesní cestu. Povídali jsme si v autě a on mě osahával. Říkala jsem mu, že jsem mladá a že nechci. Řekl mi, ať se nehýbu a jsem potichu, že to bude trvat jen chvíli. A že když se nepodvolím, tak mě zmlátí,“ popisovala znásilnění dívka.

Později měla zdravotní problémy a v nemocnici lékař zjistil, že dívenka již měla sexuální zkušenost.

„Ani s jednou jsem nic neměl, neznásilnil jsem je a neměl jsem s nimi ani dobrovolný sex. Chtěly se mi pomstít, že jsem měl jiné holky a jich jsem si nevšímal. Navíc obě jezdívaly za sexem a alkoholem na Slovensko, to věděli přece všichni,“ uvedl v přípravném řízení obžalovaný mladík.

Ilustrační foto z Vrbětic.
Vrbětice: hotovo bude snad do konce letošního roku

Z jednání u soudu se ale omluvil. U soudu vypovídala i znalkyně, která vypracovala na dívky psychologický posudek. Podle ní jsou obě dívky z domova frustrované, proto se upnuly na partu.

„Sestry se pohybují v takovém prostředí (domácnost a parta), že tato událost není jediná, která se jim může stát,“ komentovala vývoj dívek.

Uvedla dále, že mladší z dívek se jí svěřila jen s pokusem o znásilnění, na policii ale dívka řekla, že znásilněna byla. Další líčení je plánováno na 7. března, budou vyslechnuty dívky a další svědci.