Řídil s 1,34 promile

Pravděpodobně na sváteční náladu policistů spoléhal devětapadesátiletý muž ze Zlína, který si na Štědrý den 24. prosince ráno troufl usednout za volant opilý. Hlídka, která jej zastavila, ale takové porušení zákona netolerovala ani o svátcích.

„V jeho mu dechu naměřila 1,34 promile. Řidič se nechal vyšetřit u lékaře. Je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což hrozí až roční vězení,“ sdělila krajská policejní mluvčí Jana Bartíková.

Část Štědrého dne strávil v policejní cele dvaadvacetiletý mladík. Ten si totiž ve čtvrtek v noci vybíjel svou zlost na dveřích jedné z hospůdek na sídlišti Jižní Svahy ve Zlíně. V opilosti do nich bušil takovou silou, až je rozbil. „Hostinský si škodu vyčíslil na bezmála pět tisíc korun. Policisté agresivního muže zajistili a pro jistotu nechali přespat v cele na obvodním oddělení. Muž nadýchal 1,89 promile,“ konstatovala mluvčí.

Podobný nápad měl i devatenáctiletý muž z Hodonína. V sobotu ráno úmyslně poškodil skleněnou výlohu u jedněch dveří v areálu Svitu a zlínskému Krajskému úřadu způsobil škodu 4500 korun. „Oba muže potrestá městský úřad, kam jsme tyto přestupky proti majetku předali k vyřízení,“ vysvětlila policejní mluvčí.

Opilý syn byl vulgární vůči matce

Na Štěpána vyráželi policisté i k jedné rodině. Devětapadesátiletý muž napadl svou starou matku. „Do čtyřiaosmdesátileté ženy strčil tak, že upadla na křeslo a pak na zem. Zároveň jí velmi vulgárně nadával. Vzhledem k tomu, že muž byl silně opilý, jej policisté převezli do léčebny v Kroměříži. Nyní budeme zjišťovat, zda se v rodině neodehrává domácí násilí,“ podotkla Jana Bartíková.

V ten stejný den večer měli rušno i policisté ve Vizovicích. Hledali totiž ženu, která neustále volala zdravotníkům na tísňovou linku 155, že chce skočit z mostu. Nakonec ji našli u řeky Lutoninka, jak znovu a znovu vytáčí tísňovou linku.

„Vzhledem k tomu, že žena byla zjevně opilá a permanentně vyhrožovala tím, že si ublíží, policisté ji převezli na vyšetření do místní nemocnice. Lékař rozhodl, že ženu, která nadýchala 2,14 promile, nechá umístit v kroměřížské nemocnici,“ poznamenala ještě policejní mluvčí.