Senior se zřejmě v noci snažil z hořícího domu uniknout, ale nestačily mu na to síly. Oheň pak spotřeboval veškerý kyslík a samovolně dohořel.

„Když sousedka ráno otevřela dveře, našla v domku ohořelé tělo. Přivolaný lékař už jenom konstatoval smrt,“ informoval o tragické události mluvčí hasičů Zlínského kraje Ivo Mitáček.

Hasiči po svém příjezdu už jenom překontrolovali celý dům. Vyšteřovatel pak došel k závěru, že muž se pravděpodobně stal obětí vlastní nedbalosti.

„Vyšetřovatel se domnívá, že kouřil v posteli nebo manipuloval s otevřeným ohněm. Když pak ve večerních hodinách začalo hořet, již se nedokázal zachránit a zůstal v zakouřené verandě,“ pospal pravděpodobný scénář neštěstí Mitáček.

K podobným závěrům došli také přivolaní policisté. „Vyšetřovatel nařídil pitvu, která by měl potvrdit nebo případě vyloučit předběžně určenou příčinu smrti,“ poznamenal uherskohradišťský policejní mluvčí Jaroslav Krejčíř.

Nešťastná událost šokovala také obyvatele vesnice ležící na úpatí Bílých Karpat. „Podobné neštěstí tady nepamatuji. Mrtvý muž žil sám a bydlel prakticky až na konci vesnice,“ poznamenal k události starosta Bystřice pod Lopeníkem Milan Bauka.

Podle hasičských statistik se jedná o čtvrtou letošní oběť požárů ve Zlínském kraji, přitom za loňský rok podobně zemřelo sedm lidí.