Kolem půl sedmé ráno přijel na čerpací stanici v Bohuslavicích u Zlína tmavomodrý Ford Focus.

Za jeho volantem seděl jednatřicetiletý muž. V klidu vystoupil a natankoval přes padesát litrů benzinu. Jenomže místo placení rychle nasednul, nastartoval a odjel. Pracovník benzínky neváhal, sedl do svého auta a začal drzého zloděje pronásledovat.

„Pachatele na chvíli zastavily stažené závory na železničním přejezdu v Biskupicích u Luhačovic, kde zrovna projížděl vlak. Pachatel toho využil, vyskočil a urychleně si vyměnil slovenskou registrační značku za českou. Pak šlápnul na plyn, takže stačil svému pronásledovateli ujet,“ popsal za zlínskou krajskou policii mluvčí Aleš Mergental.

Muži z benzinky nakonec nezbylo nic jiného, než zavolat policisty. Díky udanému popisu auta i směru, kterým se pachatel vydal, jej luhačovičtí policisté dlouho nehledali. „Po pár desítkách minut našli zaparkované auto v jedné z bočních uliček v Polichnu, který je dva kilometry vzdálený od Biskupic. Muž v něm už ale nebyl,“ uvedl dále mluvčí.

Hlídka však daleko chodit nemusela. Pachatel se ukrýval v nedalekém křoví. Zloděj tak putoval na policejní stanici, kde měl co vysvětlovat. „Policisté totiž při prohlídce jeho auta našli krabičku s marihuanou a několik dávek pervitinu, který prý sám užívá,“ vysvětlil Aleš Mergental.

Jednatřicetiletý muž má nyní na krku přestupek proti majetku, přechovávání omamné a psychotropní látky a neoprávněnou manipulaci s registrační značkou. Jenomže ani za jeden z nich mu vězení nehrozí. Vzhledem k tomu, že ani v jednom případě se nejedná o trestný čin, protože ani hodnota ukradeného benzinu nepřesahuje pět tisíc korun, může dostat maximálně pokutu patnáct tisíc korun a zákaz řízení až na jeden rok.