Senát krajského soudu jejím prosbám a slibům při odvolání však nevyhověl, a tak Oldřiška Golhová půjde znovu za mříže. Zlínský okresní soud ji vloni v srpnu za opakování trestného činu výtržnictví nařídil 38 měsíců – odsoudil ji de facto ke dvěma trestům odnětí svobody v délce trvání dvacet a osmnáct měsíců.

„Odvolání se zamítá jako nedůvodné. Trest považujeme za přiměřený, proto není žádný důvod, aby byl zmírněn," vyslechla si obžalovaná při zdůvodnění rozhodnutí krajského soudu.

Rozhodnutí je pravomocné, Oldřiška Golhová nyní může už použít jen mimořádný opravný prostředek – dovolání. Zda jej použije, zatím dle slov její obhájkyně Dagmar Maršíkové není jasné.

Oldřiška Golhová, byla do dnešního dne ve Vazební věznici Olomouc, nyní již bude převezena do věznice s dozorem. Své dva tresty si vysloužila za to, že se opakovaně dopouštěla trestného činu výtržnictví. Napadala lidi ve městě, prodavačky v obchodech.

Opilá vykřikovala po ulicích a ze všeho nejraději se na veřejných místech a v jakoukoliv denní dobu svlékala, či postupně obnažovala partie svého těla.

Nejraději měla, pokud její pokleslé výstupy vidělo co nejvíce lidí. Poslední její eskapáda, také pod vlivem alkoholu, se udála na náměstí Míru v červenci minulého roku. Její taneční kreace s tričkem vyhrnutým a obnaženými ňadry při koncertu dechových hudeb a před plným náměstím, kde vykřikovala, že je těhotná a že chce močit, ji stála svobodu.

Uplynuly tehdy teprve dva dny od soudního řízení, kde ji za podobné chování byla udělena podmínka.

„Obyvatelé Zlína se baví vašimi kousky. Podle mne se však jedná o zábavu hrubou a pokleslou," uvedl v srpnu soudce Dušan Beránek po vynesení rozsudku nepodmíněného odnětí svobody.

„Jde o vykřikování, vulgarizmy a obnažování. Nejedná se o zvlášť nebezpečnou formu trestné činnosti. Nicméně, takové jednání je neslušné a zákony postižitelné," řekl tenkrát soudce. Jak také dodal, chování obviněné bylo důsledkem nezřízené konzumace alkoholu.

„Společnost bude chráněna před vašimi výtržnostmi," uzavřel v srpnu soudce Beránek.