„Na místo vyjela jednotka z Morkovic – Slížan s jedním zásahovým vozem. Po příjezdu na místo zjistili, že hoří kontejnery na odpad u místního obchodu. Už při příjezdu byly vidět hořící kontejnery a stoupající kouř,“ informoval mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Hasiči rozvinuli vodní vedení a požár se jim podařilo lokalizovat a uhasit. Zásah byl obtížný, protože v blízkosti požáru byl poškozený elektrický rozvaděč, a zároveň nebylo možné hasební práce odložit do vypnutí proudu, protože plameny zasáhly i plynovou přípojku.

„Hasiči proto museli postupovat obzvlášť opatrně a k hašení použít kombinovaná hasiva a speciální kartuše. Po likvidaci požáru překontrolovali celý sousední objekt termokamerou. Zkontrolovány byly prostory obchodu i bytové jednotky, kam se záchranáři dostali oknem za pomoci žebříku,“ pokračoval mluvčí Mitáček.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů z Kroměříže bylo místo požáru ohledáno. Vyšetřování ukázalo, že požár byl s největší pravděpodobností založen úmyslně neznámou osobou. „Plameny zničily celkem tři kontejnery na odpad a majiteli tím vznikla škoda za padesát tisíc korun. Případ je ve společném šetření policie a hasičů. Na stejném místě hořelo i čtrnáctého října. Požár zničil plastový kontejner na odpad a část klimatizační jednotky,“ uzavřel mluvčí krajských hasičů.