Skupinka mladíků nejdříve popuzovala své dva bojové psy, aby na maketu zvířete štěkali a útočili na ni. Nakonec se jim zalíbila tak, že ji jednoduše celou odnesli.

Svědci, kteří celou událost viděli, neváhali a zavolali policii. „Díky popisu i jejich kořisti nebylo vůbec těžké povedenou trojici brzy najít. Se stegosaurem, který byl necelé dva metry dlouhý, pochodovali po cyklostezce v místní části Příluky,“ sdělila mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

Policisté je hned zadrželi a udělali u nich dechovou zkoušku. Všichni tři měli v rozmezí od 1,06 do 2,7 promile alkoholu.

„Pětadvacetiletý muž společně s jednadvacetiletým a čtyřiadvacetiletým spolupachatelem skončili v policejní cele, ze které si na druhý den odnášeli obvinění z trestného činu krádeže. Maketu, které opilci neopatrným zacházením urazili hlavu i ocas, jsme vrátili majiteli. Hodnota modelu je asi šedesát tisíc korun,“ podotkla mluvčí.

Dodala, že bojové psy pachatelů si vzali na starost městští strážníci. „Vzhledem k tomu, že jsme využili zkráceného řízení, měli by pachatelé stanout do dvou týdnů před soudem. Hrozí jim až tři roky ve vězení,“ uvedla ještě mluvčí.