„Na volání řidiče MHD reagovala hlídka Městské policie Otrokovice, která neprodleně spustila pátrání po dvou podnapilých mužích. Ti v autobuse MHD rozbili láhev alkoholu, se kterým chtěli polít řidiče. Ten je z vozidla s cestujícími vykázal. Výtržníci se řidiči pomstili, utrhli stěrač vozidla a poškodili lak karoserie,“ popsala celou situaci mluvčí otrokovické radnice Lenka Vaculová.

Vzhledem ke škodám na majetku a možnému spáchání trestného činu oznámili strážníci celou věc také policii. Sami ale nenechali nic náhodě a vzhledem k tomu, že od poškozeného autobusu výtržníci utekli, vydali se je hledat.

„Hlídka vycházela z vlastní zkušenosti a předpokladu, kam tyto osoby často směřují. Popis hledaných osob nechali i v blízkém supermarketu, což se záhy ukázalo jako velmi přínosné,“ přiblížil ředitel otrokovických strážníků Tomáš Gromus.

Pití alkoholu. Ilustrační foto
Namol opilý muž si ustlal u zastávky v Malenovicích. Nadýchal 4,8 promile

V krátkém časovém rozmezí totiž strážníky kontaktovali pracovníci supermarketu, kteří oznámili, že hledaní muži navštívili prodejnu a stihli si bez zaplacení odnést také dvě balení Pepsi. Následně se vydali dál do prostoru za prodejnou, kde je poté dopadli strážníci.

„Provedenou lustrací bylo zjištěno, že se jedná o recidivisty, přičemž jeden z nich byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen za majetkovou trestnou činnost. Po zadržení muži popírali krádež i poškození autobusu. Jejich vinu ale potvrdila následně ostraha supermarketu i řidič poškozeného autobusu,“ popsal Tomáš Gromus.

Případ poškození i krádeže si poté převzali policisté.