Výtržníci ve Vsetíně vyhodili stolek z restaurace a prokopli sklo v sousedním obchodě

„Byli silně podnapilí a vůči strážníkům se chovali dost agresivně,“ poznamenal Martinák. Incident se stal kolem půl druhé v noci. Na místo přijela také hlídka státní policie. Oba mladíky odvezla na stanici k dalšímu zjištění. Popis toho, co se u hotelu Vsacan v noci stalo, podala vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

„Mladší z dvojice uchopil kovový stůl na terase a hodil ho na chodník. Poté sešel po schodech k odhozenému stolku a začal do něj kopat a hodil jej přes zábradlí zpět na terasu. Přitom ještě kopal a bouchal do reklamních tabulí na zábradlí u restaurace,“ informovala Javorková.

Agresivní mladík potom i se svým kamarádem přešli ke dveřím prodejny Ptákoviny, která je hned vedle restaurace. Starší z nich kopl do skleněné výplně dveří, kterou rozbil. Policisté oba zadržené muže, ale i poškozené a svědky v ranních hodinách vyslechli.

„Ve zkráceném přípravném řízení jim bylo sděleno podezření z výtržnictví. V pondělních odpoledních hodinách byli oba muži propuštěni na svobodu,“ dodala Javorková. Oba mladí opilci způsobili svým chováním škodu za téměř čtyři tisíce korun. Zákon za takovéto nevhodné chování ukládá trest až dva roky vězení.