Elektrokolo v hodnotě 120 tisíc korun si čtyřiapadesátiletý muž nechal opřené o plot na koupališti ve Starém Hrozenkově bez toho, aniž by ho uzamkl, a šel se koupat. Příležitosti využil cizinec, který kolo ukradl.

"Krádež viděla pokladní, ale zloděje se jí zastavit nepodařilo. Ihned běžela za majitelem kola a o krádeži mu řekla. Majitel spatřil nedaleko koupaliště hlídku cizinecké policie, které zmizení kola oznámil. Na místo přijeli po chvíli i policisté z Bojkovic. Pokladní popsala policistům vzhled a oblečení pachatele a policisté po něm začali pátrat," popsala Lenka Javorková. Netrvalo dlouho a muže odpovídajícího popisu našli u jeho kamionu, který byl zaparkovaný na odstavném parkovišti bývalého hraničního přechodu ve Starém Hrozenkově.

"Kolegové z cizinecké policie mu zkontrolovali doklady, které měl v pořádku a nahlédli i dovnitř kamionu, jestli tam není kolo uschované. Nebylo. Pak ale kolegům stačila chvilka a muž se ke krádeži přiznal a řekl, že kolo ukryl u potoka poblíž rybníčku, kde ho poté policisté našli. Muž byl zjevně opilý, při dechové zkoušce mu policisté naměřili 2,58 promile alkoholu. Skončil v protialkoholní záchytné stanici," dodala mluvčí.

Ilustrační foto.
Mladík ve zlínském supermarketu kradl, aby prý získal zpět DPH

Nepoškozené elektrokolo policisté předali majiteli. Cizinci v pondělí předali záznam o sdělení podezření z trestného činu neoprávněné užívání cizí věci. Dnes dopoledne ho policisté eskortovali k uherskohradišťskému okresnímu soudu.

"Z uvedeného případu vyplývá, že není rozumné nechávat jízdní kola na veřejnosti neuzamknutá. Doporučujeme používat kvalitní bezpečnostní zámek a to nejen na veřejnosti, ale také v kolárnách či společných prostorách domů. Nejúčinnější prevencí ovšem je nenechávat své jízdní kolo vůbec bez dozoru," uzavřela Lenka Javorková.