„Policista pokus o úder naštěstí vykryl a vyvázl bez zranění. Dosud netrestanému mladému muži hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na šest let,“ upřesnila za krajskou policii mluvčí Monika Kozumplíková.

Útoku předcházel telefonát na linku tísňového volání policie od kamaráda obviněného muže.

„Ten oznámil, že jeho známý má problém a potřebuje pomoct. Nic netušící muž ovšem v té době spal a o telefonátu nic nevěděl. Se svým kamarádem se pár hodin předtím pohádal a měl z něj strach. Proto se posilnil alkoholem a pro jistotu si před usnutím schoval pod postel nůž,“ popsala incident Monika Kozumplíková.

Stovky policistů ve Zlínském kraji dohlíželi na bezpečnost a pořádek v průběhu soutěže Barum Czech Rally Zlín
Policisté na barumce rozdávali pokuty, zejména za rychlou jízdu

Policisté prvosledové hlídky ze Zlína přijeli do bytu na sídlišti ve Zlíně. Otevřela jim matka mladého muže, který po zaklepání na dveV ruce za zády měl nůž s dvaceticentimetrovou čepelí, který bez varování zdvihl nad hlavu a naznačil bodnutí jednoho z policistů.

„Policista naštěstí včas zareagoval a útočníka zpacifikoval.

Dechová zkouška u něj ukázala hodnotu 1,11 promile alkoholu. Lékařka, kterou policisté přivolali, rozhodla o převozu muže do psychiatrické léčebny, kde zůstal pár dní hospitalizovaný. Z vyžádaného znaleckého posudku z oboru psychiatrie vyplynulo, že muž je schopen účasti na trestním řízení,“ uzavřela policejní mluvčí.ře pokoje policistům otevřel.