„Na displeji přístroje svítila po pár minutách cifra 1,97 promile alkoholu. Řidič policistům vysvětlil, že přijel z obce na Vsetínsku za kamarády do Zlína, vypil asi šest piv a vracel se zpět domů,“ uvedla za policii mluvčí Monika Kozumplíková.

Policisté muži zadrželi řidičský průkaz a další jízdu mu zakázali.

Jaké bylo jejich překvapení, když o hodinu později zpozorovali jen o kousek dál stejné auto. Po zastavení uviděli, že posádka vozidla se nezměnila, pouze si vyměnila místa a na místě řidiče sedí mladík, který původně seděl na místě spolujezdce.

Ilustrační foto
Osmnáctiletý cizinec skončil za loupeže ve vazbě

NEZLETILÝ A OPILÝ

„Po zkontrolování dokladů nastal problém. Mladíkovi z obce u Zlína bylo teprve sedmnáct let. Nemohl tak být držitelem řidičského průkazu. Dechová zkouška u něj navíc ukázala hodnotu 0,82 promile alkoholu. Mladík vysvětlil, že všichni ostatní kamarádi byli opilí a on chtěl vozidlo pouze přeparkovat,“ přiblížila policejní mluvčí.

Policisté kontaktovali matku mladíka, která si pro něj přijela.

„Kvůli požití alkoholu u mladistvého předali podnět k prověření pracovníkům orgánu sociálně právní ochrany dětí, kteří se na rodinu mladíka zaměří,“ poznamenala Monika Kozumplíková.

Dodala, že mladík se tak dopustil hned dvou přestupků – řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění a řízení vozidla pod vlivem alkoholu. Ve správním řízení mu hrozí několikatisícová pokuta.

„Staršímu z mužů pak za ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok nebo zákaz řízení, případně peněžitý trest,“ doplnila mluvčí.