„Mladí muži nepili alkohol, pouze se bavili. Najednou se k nim začal vrávoravým krokem potácet starší muž, který cosi nesrozumitelně mumlal. Jakmile přišel blíž, zjistili, že má v ruce nůž, kterým mává směrem k nim a mluví něco o tom, jestli mají problém," popsala situaci v centru zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Mladí lidé tak byli velice překvapeni a nevěděli, co mají dělat. Nakonec jeden z nich strčil židlí do výtržníka, který upadl a zůstal ležet na zemi. Mezitím byla na místo přivolána hlídka policie.

Policisté brzy zjistili, co se na restaurační zahrádce stalo. Snažili se u zjevně opilého muže provést dechovou zkoušku ke zjištění množství alkoholu. Ani opakovanými pokusy se jim to však nepodařilo. Muže tedy museli odvézt k lékařskému vyšetření a poté k vystřízlivění do protialkoholní stanice v Kroměříži.

„Kriminalisté nyní jednašedesátiletého muže podezírají z přečinu výtržnictví, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý trest odnětí svobody," zdůraznila Monika Kozumplíková.