Jeden z nich byl navíc ozbrojen. Strážci zákona nakonec celý vůz obklíčili a nechali posádku s rukama nad hlavou vystoupit.

Navečer se na tísňovou linku 158 obrátil šestapadesátiletý muž, kterého skupinka cizinců okradla před zlínským supermarketem o tašku.

„V ní měl v hotovosti eura, dolary, platební karty a šeky za bezmála dvě stě tisíc korun, a dokonce i legálně drženou zbraň i se zásobníky. Skupinka pak měla nasednout do tmavě modrého auta,“ sdělila mluvčí zlínské krajské policie Jana Bartíková.

Zloduchy chytili až v Otrokovicích

Policisté okamžitě po pachatelích vyhlásili pátrání. V tu chvíli však hlídka otrokovických strážců zákona dohlížela na provoz u hlavního tahu ze Zlína do Otrokovic, když si všimla projíždějícího vozu Renault Thalia, který odpovídal popisu i registrační značce.

„Podezření policistů zesílilo, když řidič s početnou osádkou nereagoval na výzvy k zastavení. Osobní auto, ve kterém jelo pět cizinců, se jim podařilo zastavit právě v Otrokovicích,“ popsala dál událost mluvčí.

Protože si hlídka byla vědoma toho, že pachatelé mají u sebe zbraň, musela postupovat velmi opatrně. Jeden z policistů došel k autu zezadu a vyzval řidiče, aby pomalu vystoupil z vozidla s rukama nad hlavou. Druhý svého kolegu kryl.

„Všichni podezřelí naštěstí uposlechli a postupně vystoupili. Jednalo se o tři muže a dvě ženy ve věku od osmnácti do šestapadesáti let,“ sdělila Bartíková.

Část peněz sypala zlodějka do sněhu

Strážci zákona si pak na pomoc zavolali další posily. V tu chvíli jedna z pachatelek využila krátké nepozornosti, tašku vzala a snažila se peněz nenápadně zbavit tak, že je vysypala do sněhu. Tento manévr ale už neušel oku jednoho z policistů, který hotovost hned posbíral.

„Část peněz se také našla přímo u supermarketu, kde zloději kradli. Věci našel a předal nám je pracovník bezpečnostní agentury,“ doplnila policejní mluvčí.

Pachatelé skončili v policejní cele

Povedenou pětici kriminalisté a obvinili z trestných činů krádeže, nedovoleného ozbrojování, a neoprávněné opatření platebního prostředku.

„Jeden z nich si navíc odpyká trest i za maření výkonu úředního rozhodnutí, protože se zdržoval na území České republiky i přes zákaz, který mu měl vypršet až za tři roky. Všichni pachatelé skončili v našich celách,“ konstatovala Jana Bartíková.