Událost se stala už koncem listopadu loňského roku. Mezi tehdy dvaadvacetiletou dívkou a jejím přítelem došlo k roztržce, která skončila rozchodem. Mladík pomáhal své přítelkyni sbalit věci, které u něj měla a přitom jí do tašky úmyslně přibalil krabičku od cigaret, která obsahovala patnáct sáčků s marihuanou. Jakmile odešla z jeho bytu, zavolal na linku tísňového volání městské policie a operátorovi oznámil, že ví o dívce, která distribuuje drogy. „Přesně popsal adresu a místo, kde se zrovna dívka nachází. Na základě oznámení hlídka strážníků mladou ženu zadržela a předala policistům," popsala zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Policisté prohledali její zavazadlo, kde k dívčině překvapení našli sušenou travní hmotu v sáčcích. Dívka řekla, že drogy neužívá a že jí je tam musel dát její bývalý přítel, u kterého stejnou krabičku viděla.

Dechová zkouška na přítomnost alkoholu i orientační zkouška na přítomnost omamných a psychotropních látek u ní byla negativní.

Odborná chemická expertíza ukázala, že marihuany bylo více než patnáct gramů a obsahovala více než jeden gram účinné látky. „Kriminalisté mladého muže obvinili kromě přečinu křivé obvinění také z přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. V případě odsouzení mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody," dodala Kozumplíková. ⋌(hed)