Policisté byli na ubytovnu přivolaní v noci na úterý, kde podle recepční někdo hlasitě křičel. „Policisté tedy zaklepali v označeném pokoji. Otevřel jim muž se ženou. Hned po vstupu dovnitř ucítili muži zákona velmi silný zápach," uvedla Kozumplíková.

Policisté našli injekční stříkačku, několik balení léků a drogovou varnu včetně pomůcek k výrobě drog. „Muž hned přiznal, že vařil drogy pro sebe a svou přítelkyni, ale výsledná dávka se mu nepodařila, proto mezi nimi proběhla hlasitá hádka. Žena trvala na aplikaci drogy, muž jí drogu dát odmítl," podotkla Kozumplíková. Policisté na místě zajistili všechny věci a případ vyšetřují.

Ve Zlínském kraji loni podle výroční zprávy o realizaci protidrogové politiky Zlínského kraje mírně přibylo uživatelů pervitinu a obecně uživatelů drog, kteří si drogu vpichují do žíly. Registrují je kontaktní centra či terénní programy. Centra loni evidovala 1449 klientů, z toho 1007 injekčních uživatelů drog a 1046 uživatelů pervitinu. Užívání pervitinu v roce 2012 přiznalo v centrech 995 lidí, injekčních uživatelů bylo 877.