Daleko s nimi neušli. Téměř hned po krádeži je zadrželi policisté. Přestože kola stihli ještě předtím zahodit do řeky Dřevnice, policisté jejich taktiku odhalili.

„Oznámení o pravděpodobném vloupání do prodejny jízdních kol přijali policisté v neděli nad ránem hned od dvou osob, které bydlí blízko prodejny. Svědci viděli dva podezřelé muže, kteří se za pomoci páčidla snažili dostat dovnitř,“ sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Zlínští kriminalisté rozprášili drogový gang, který prodal 12 kilogramů pervitinu
Zlínští kriminalisté rozprášili drogový gang, který prodal 12 kilo pervitinu

Policisté přijeli na místo ze dvou stran a propátrávali cyklostezku, kudy měli dva muži s jízdními koly odejít. Netrvalo dlouho a muže podle popisu uviděli.

„Pachatelé nejprve zapírali a tvrdili, že jsou na procházce, ale po chvíli se přiznali, že ukradli dvě elektrokola, která se jim ale po cyklostezce těžce vezla, proto je před příjezdem policistů odhodili do řeky,“ pokračovala Kozumplíková.

Policisté muže zadrželi a převezli do policejní cely. Jízdní kola po ohledání místa jejich nálezu vrátili do prodejny.

S padělaným řidičákem se vyhýbal vězení

Následující den vyšlo najevo, že se starší muž policistům představil jiným jménem i příjmením a dokonce tvrdil, že je cizinec a předložil padělaný řidičský průkaz.

„Důvod byl jednoduchý. Muž měl již koncem loňského roku nastoupit do výkonu trestu odnětí svobody za trestnou činnost na úseku drog a vězení se dosud vyhýbal,“ dodala mluvčí.

Řidič v Kašavě zapíchl dodávku do mostku; neděle 21. ledna 2024
Řidič v Kašavě napíchl dodávku na zábradlí mostku. Skončil v péči záchranářů

Oba muži si vyslechli obvinění , staršího z nich kriminalisté rovnu převezli do věznice k odpykání předchozího tříletého trestu odnětí svobody. Jedná se o nenapravitelného recidivistu, který má v rejstříku trestů 20 záznamů z České republiky a trestaný byl dvakrát i v zahraničí pro různorodou trestnou činnost.

Mladší z nich má v rejstříku trestů záznamy dva. Nyní jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na pět let.