Tento příběh je jak z nějaké české detektivky. Bohužel, nešlo o hranou událost, ale o realitu. Dvaatřicetiletý muž a jeho o šest let mladší známý přijeli na Valašskokloboucko za prací. A protože neměli kde složit hlavu, obrátili se na svou známou. Ta jim poskytla střechu nad hlavou a několik dnů se o ně starala. Pánové však potřebovali sehnat rychle peníze. Věděli, že žena nějaké úspory doma má, a tak se rozhodli, že ji okradou. Oba se ale shodli na tom, že je nezískají jinak, než že svou kamarádku zabijí. Vše dopředu naplánovali a jako den D určili páteční večer.

„Společně s ženou popíjeli. Pak ji starší z mužů vylákal do ložnice, mladší mezitím připravoval zbraň – černý plastový kabel. S ním pak vešel do pokoje a bezbrannou ženu začal bít a škrtit. Jeho kamarád si nasadil gumové rukavice a pak se k němu přidal," popsala hrůznou scénku mluvčí zlínské krajské policie Jana Macalíková.

Žena jim nakonec na pokraji svých sil řekla, kde má peníze i platební karty a prozradila jim i PIN kódy. „Po několika dlouhých minutách oba pachatelé se rdoušením přestali. Jednak jim došly síly a měli i strach, že se vrátí její dva synové," vysvětlila dále mluvčí.

Ženu, která už jen chroptěla a sípala, nechali bezvládně ležet na posteli, zamkli ji doma a odešli „slavit" do hospody. I s celým svým úlovkem, který čítal celých 1600 korun. „Ještě, než odešli, tak nezapomněli na výhružky, že pokud někomu něco řekne, ublíží jejím dětem," doplnila Jana Macalíková. Ve zuboženém stavu nakonec svou matku našel jeden z jejích synů. Ihned ji zavolal pomoc. Sanitka ji nakonec odvezla do zlínské nemocnice. „Měla zhmožděniny v obličeji, otok a podlitiny na krku," popsala zranění mluvčí policie.

Kriminalisté oba vrahy dlouho hledat nemuseli. Našli je totiž v hospodě. Ke všemu se přiznali. „Původně jsme čin vyšetřovali jako loupež. Vzhledem k okolnostem i k přiznání obou pachatelů, že ženu chtěli zabít, kriminalisté vše překvalifikovali na trestný čin pokus o vraždu," vysvětlila ještě Macalíková.

Oba pachatelé mají za sebou poměrně slušnou kriminální minulost. U soudu tak rozhodně nebudou stát poprvé. Teď jim však hrozí hodně vysoký trest, a to od patnácti do dvaceti let. V krajním případě i trest výjimečný.

Letos jde již o pátý pokus o vraždu a dvě dokonané vraždy ve Zlínském kraji.