Krajské státní zastupitelství v Brně prozatím vyšetřování tohoto případu pozastavilo. Čeká totiž, jak bude znít verdikt zlínské pobočky Krajského soudu v Brně v případu dvou bývalých zlínských strážníků Tomáše Sháněla a Romana Šišky, kam se oba po dubnovém rozsudku okresního soudu odvolali.
„Odvolací soud může například navrhnout další dokazování v této věci. Zatím tedy čekáme na jeho verdikt,“ řekl stručně mluvčí krajského státního zastupitelství Hynek Olma. Dodal, že zastupitelství se dál k celé věci zatím nebude vyjadřovat.

Podle lékařů někdo muže hodně zmlátil

Tehdy dvaačtyřicetiletý Janoch byl nalezen 2. října roku 2005 mrtvý v křoví nedaleko zlínské Tržnice. Podle lékařů zemřel na mnohočetná vnitřní poranění, která si nemohl způsobit sám.

V počátcích vyšetřování se spekulovalo o tom, že smrt Vojtěcha Janocha způsobila právě dvojice městských policistů Tomáš Sháněl a Roman Šiška. Podle původní vyšetřovací verze totiž měli Janocha poté, co ho vyvedli z baru Synot, zbít a nechat ho v křoví. Prokázat to údajně měl i záznam z kamer, který zachycoval kontakt strážníků se zesnulým.

Státní zástupce ale na základě nashromážděných důkazů původní obvinění ublížení na zdraví s následkem smrti a zneužití pravomoci veřejného činitele překlasifikoval na neposkytnutí první pomoci.

Za tento trestný čin byli oba muži letos 10. dubna odsouzeni k sedmi měsícům vězení se šestnáctiměsíční podmínkou. Rozsudek ale ještě není pravomocný, Šiška i Sháněl se proti verdiktu odvolali.

Kdo však stále věří ve vinu obou bývalých strážců zákona, je Janochova matka Květoslava. „Ano, stále tomu věřím. A pokud na tom skutečně mají vinu, tak to oba moc dobře vědí a celý život s tím vědomím taky budou žít. I když se to už třeba nikdy nepodaří prokázat,“ uvedla před časem. Zda tedy po verditku krajského soudu bude případ znovu vyšetřován, není zatím jasné.