Státní zástupce zlínské pobočky Krajského státního zastupitelství v Brně Leo Foltýn ČTK potvrdil, že v těchto dnech ve věci podal obžalobu. Pokud bude uznán vinným, hrozí muži 15 až 20 let vězení nebo i výjimečný, v krajním případě doživotní trest.

Muž se zřejmě se svou domácí, u které bydlel asi rok, v alkoholickém opojení pohádal. Policii přiznal, že ji praštil do hlavy paličkou na maso, v zádech navíc měla nůž. Pachatel poté tělo ukryl do šachty, kterou zaizoloval novinami a vazelínou a přikryl kobercem. Její oblečení spálil. Lidem, kteří se po ženě ptali, tvrdil, že odjela za bratrem do Brna. Po několika dnech policii nahlásil její pohřešování. Kriminalisté 22. června našli její tělo.

Podle Foltýna obžalovaný ženu usmrtil zvlášť surovým způsobem, proto bude u soudu čelit nejpřísnější možné sazbě. Podle policie má muž dosud v trestním rejstříku čtyři záznamy za skutky nenásilného charakteru. Koryčanská vražda je druhá letošní, jejíž vyšetřování dospělo až k soudu. Krajský soud ve Zlíně už na začátku prosince poslal jednadvacetiletého Lukáše Kopeckého zatím nepravomocně na 22,5 roku do vězení za brutální vraždu o dva roky mladší dívky. Usmrtil ji v jejím bytě v Hulíně 9. června.

Do tohoto data se letos v kraji nestala žádná dokonaná vražda. Tragédie v Hulíně spustila lavinu. Po vraždě v Koryčanech v červenci jednašedesátiletý muž v hostinci v obci Topolná na Slovácku zastřelil svou o jednadvacet let mladší ženu. Sám při střelbě utrpěl vážné zranění na hlavě. Na konci září bylo v domku v obci Slopné na Zlínsku nalezeno tělo sedmasedmdesá­tiletého muže. Po pachateli zřejmě loupežné vraždy kriminalisté pátrají.

V říjnu osmaosmdesátiletý muž v domku v Kroměříži ubodal svou stejně starou ženu a poté se na půdě oběsil. Manželé, kteří byli ve špatném zdravotním stavu, se zřejmě na dobrovolném odchodu ze světa dohodli. Na začátku listopadu bylo v bytě v Otrokovicích na Zlínsku nalezeno tělo čtyřiačtyřicetileté ženy. Policie z její vraždy obvinila jejího o 18 let mladšího partnera, který se k činu přiznal.

Zatím poslední letošní vraždy v kraji má na svědomí bratr bývalého člena představenstva Aircraft Industries a jednoho z nejvlivnějších mužů českého zbrojařství Pavla Musely Karel, který 10. listopadu zastřelil v areálu společnosti v Kunovicích dva manažery firmy. Karel Musela při útoku sám zemřel, zřejmě vlastní rukou. Loni policie v kraji za celý rok vyšetřovala pět dokonaných vražd, všechny se podařilo objasnit. O rok dříve se ve Zlínském kraji stalo deset vražd, také tehdy nezůstal žádný pachatel neodhalený.