"Nedávno byla dopoledne přivolána hlídka Městské policie Zlín na jednu z nejrušnějších ulic v centru krajského města. Zde totiž pobíhal po čtyřproudé komunikaci zmatený muž, který tak ohrožoval bezpečnost silničního provozu. Hlídka MP Zlín záhy zjistila, že se jedná o 23letého mladíka, kterému v organizmu kolovalo přes 2,6 promile alkoholu. Dotyčný se strážníkům svěřil, že jeho původním záměrem bylo, nechat se přejet některým z projíždějících automobilů," uvedl za strážníky I. zástupce ředitele MP Zlín Pavel Janík. 

Vzhledem k tomu, že muž nedokázal kontrolovat své chování, převezla jej hlídka MP Zlín po lékařském vyšetření k bezpečnému vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice.

Jindy zase zamířila hlídka MP Zlín v podvečer do místní části Kudlov k prověření oznámení o podivně se chovající ženě.

"Přibližně o deset minut později strážníci dotyčnou nalezli a již na první pohled bylo patrno, že něco není v pořádku. Žena byla oděna v mikině, přičemž nohy měla v rukávech, její spodní okraj si vytáhla nad prsa a mezi dolními končetinami se jí pohupovala kapuce," popsal situaci Pavel Janík.

"Následovala chvilka zjišťování její skutečné identity, při níž se strážníci dozvěděli, že se paní momentálně mentálně zmítá v milostném trojúhelníku. Podle jejích slov o ni usiluje kníže Drákula, ale ona se již zaslíbila Satanovi,"uvedl Janík.

Pro podobné příběhy jsou strážníci vybaveni testovacími sadami pro zjištění přítomnosti návykových látek.

"Ty ani tentokrát nezklamaly a u bizarně oblečené ženy prokázaly předchozí aplikaci psychoaktivních drog. Také ona proto putovala k odeznění akutní intoxikace do kroměřížské záchytné stanice," vysvětlil mluvčí zlínských strážníků.

Minulý týden v úterý večer měli strážníci opět možnost setkat se s 23letým mladíkem, který se chtěl nechat před osmi dny přejet. "Tentokrát obtěžoval personál i zákazníky na jedné z čerpacích stanic.

Orientační vyšetření tentokrát prokázalo hodnotu téměř 3,8 promile alkoholu v dechu, a protože ani v tomto případě dotyčný nedokázal kontrolovat své chování, skončil opět v útulném prostředí záchytné stanice," informoval Pavel Janík.

Ve středu v pozdním odpoledni byla hlídka MP Zlín přivolána k budově železniční stanice Zlín střed.

"Tam se nacházel starší podnapilý muž, který měl na sobě mikinu. Pouze mikinu. Strážníci dotyčného nalezli v horizontální poloze v tvrdém spánku. Jak bylo následně zjištěno, šlo o 72letéhu muže, u nějž se analyzátor alkoholu v dechu zastavil na hodnotě 1,7 promile," uvedl Pavel Janík.

Přivolaná lékařka zdravotnické záchranné služby následně rozhodla o jeho převozu k dalšímu ošetření do nemocnice, kde si jej poté mohli vyzvednout příbuzní.