Obvyklý scénář se odehrál v sobotu ráno ve Bzové. V šest hodin zastavila před domem padesátiletého muže bílá Škoda Fabia combi se slovenskou registrační značkou. Z ní vyšel neznámý muž, který majiteli domu nutil ručně vypsanou složenku na údajný čtyřtisícový přeplatek s tím, že si jej na poště bez problémů vyzvedne.

„Zároveň však po muži žádal uhrazení nákladů za doručení čítající dva tisíce korun. Domácí se vůbec nerozpakoval, pozval podvodníka dál a vyměnil dvě požadované tisícovky za složenku. Neznámý muž si poté podle jeho slov šel vyřídit nějaké formality. Ve skutečnosti nasedl do auta a odjel,“ sdělil uherskohradišťský policejní mluvčí Aleš Mergental.

Podvedený muž následně zjistil, že mu lump v nestřežené chvíli stihl ukrást také peněženku, ve které bylo devadesát tisíc korun. Až po třech hodinách od odjezdu neznámého darebáka se odhodlal k přivolání policistů. Ti se ihned začali zajímat o okolnosti krádeže a v současnosti prověřují souvislosti s případy, které se udály v minulém týdnu.

(lap)