V pátek 29. května v deset hodin dopoledne přišla na policejní oddělení v Buchlovicích žena, která tvrdila, že už třetí den neví nic o svém manželovi. Její zhruba šedesátiletý muž vyrazil ve středu 27. května na fotbalové utkání FC Slovácko do Prahy. Tam ho ale viděli jeho známí naposledy. Od té doby se neozval jim ani manželce.

Strážci zákona poté po pohřešovaném manželovi vyhlásili celostátní pátrání. Ještě ten den odpoledne ho mohli odvolat. Senior se vrátil živý a zdravý domů. „Cesta z Prahy mu trvala delší dobu. Neměl u sebe už žádné peníze, a tak chůzi střídal se stopováním,“ řekl mluvčí policistů v Uherském Hradišti Aleš Mergental.

S druhým pohřešovaným mužem se setkali strážci zákona v neděli ve Vlčnově, kde dohlíželi na veřejný pořádek při jízdě králů. „Za hlídkujícími policisty přišel čtyřiašedesátiletý výletník z Novojičínska. Dozvěděl se totiž, že ho manželka postrádala natolik, až po něm nechala pátrat. Dotyčný byl totiž původně spolu s ní a dalšími účastníky zájezdu ubytovaný nedaleko Strážnice. V sobotu večer se ale neshody s manželkou vyhrotily do té míry, že už je nestrpěl a z ubytovny odešel,“ přiblížil situaci Mergental.

Během procházky dotyčný spatřil ukazatele směru na Vlčnov, kam se měli v neděli jet podívat na jízdu králů. Zamířil proto své kroky právě tam. „Do obce dorazil ještě za tmy, a tak přespal na zastávce. Ráno potkal účastníky zájezdu, kteří mu řekli, že ho žena hledá spolu s policií. Ihned poté se přihlásil hlídce, která mohla dát dobrou zprávu vystrašené manželce,“ uzavřel mluvčí.

(pb)