Skončený rockový festival ve Vizovicích zaměstnal policisty i zdravotníky

„Policisté, kteří se zúčastnili letošního ročníku festivalu, si rozhodně nemohou stěžovat na nedostatek práce. Od úterka, kdy do Vizovic začali najíždět první návštěvníci, až do pondělního dopoledne, kdy se rozjížděli poslední účastníci, zastavili celkem tři desítky podnapilých řidičů,“ uvedla krajská policejní mluvčí Jana Bartíková. Ve srovnání s loňským rokem je to podle ní podstatné navýšení.

„Docela nás to překvapilo, neboť četné kontroly jsme avizovali dlouho dopředu, a také v ulicích a okolí Vizovic byly hlídky vidět na každém rohu,“ poznamenala. Policisté letos provedli několik set dechových zkoušek.

„Nejvíce nadýchal řidič ze Zlína, který si asi třicet metrů před naší hlídkou sedl na místo spolujezdce a pak tvrdil, že rozhodně neřídil. Policisté ho ale viděli a při dechové zkoušce naměřili neuvěřitelných 2,5 promile alkoholu,“ uvedla mluvčí jeden z případů. Pětačtyřicetiletý Zlíňan je teď podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

„Na obvodním oddělení máme sedmdesát nových spisů, z toho sedm trestných činů, třicet pět přestupků a čtyřiadvacet jiných oznámení, nejrůznějších ztrát a nálezů,“ uvedl vedoucí obvodního oddělení ve Vizovicích nadporučík Roman Jakubů. Většina přestupků a trestných činů se podle něj týkala dopravy a krádeží.

Vyhrajte lístky na festival Ludkovická plečka

Vyhrajte 4 x 2 vstupenky na vyhlášený festival Ludkovická Plečka v Ludkovicích na Luhačovicku, který se koná 24. července.

Více informací o festivalu a soutěži zde!

Vyhrajte vstupenky na koupaliště do Otrokovic

Vyhrajte 10 x 2 celodenní vstupenky na Městské koupaliště v Otrokovicích, které je do soutěže poskytlo.

Více informací o koupališti a soutěži zde!

„Těch jsme zaznamenali asi dvě desítky. Nejčastější obětí zlodějů byli lidé spící na lavičkách nebo v otevřených stanech. Zloději jim z kapes brali peníze i mobilní telefony,“ vyjmenovala Bartíková. O nejvíce peněz letos přišla žena, která si neuzamkla karavan, ve kterém měla tržbu za prodej piva ve výši sto padesáti tisíc korun.

„Řešíme také případ loupežného přepadení, ke kterému došlo v noci na neděli. Sedmadvacetiletého muže pachatel napadl pěstmi a vzal mu ledvinku s peněženkou a mobilem,“ dodala mluvčí. Rekordmankou v odhalené konzumaci alkoholu se letos stala čtyřiadvacetiletá žena z Hodonína.

„Se svými kumpány se povalovala v okolí Vizovického nádraží. Někteří z nich byli pokálení, čímž pohoršovali lidi v okolí. Přivolané hlídce nedokázali prokázat svoji totožnost a byli odvezeni na stanici, kde jim byla udělena pokuta za buzení veřejného pohoršení,“ popsala policejní mluvčí.

Jelikož letos vládlo na festivalu horké tropické počasí, měli plné ruce práce také zdravotníci. „Za čtyři dny trvání akce jsme zasahovali devatenáctkrát. Nejčastěji se jednalo o různá poranění a zlomeniny dolních i horních končetin, poranění hlavy a obličeje po pádech. Jezdili jsme ale i ke kolapsovým stavům spojeným často s nadměrnou konzumací alkoholu,“ uvedl mluvčí zlínské zdravotnické záchranné služby Petr Olšan. Objevil se podle něj i epileptický záchvat, alergická reakce na bodnutí hmyzem, bolesti břicha či srdeční potíže.

„Nejhůře dopadl čtyřiadvacetiletý muž, který nesl prapor s kovovou rukojetí a dotkl se elektrických drátů. Utrpěl popáleniny druhého a třetího stupně na 25% povrchu těla, v oblasti dolních, horních končetin a zad,“ sdělil Olšan. Po ošetření byl zraněný převezen na úrazovou ambulanci do Zlína odkud pokračoval na popáleninové centrum do Brna.