Zlín

Opilec skákal pod auta

Vstupovat před projíždějící auta se v úterý 14. srpna večer na ulici Sokolská ve Zlíně pokoušel jednatřicetiletý muž ze Slovenska. Nebezpečného jednání si všiml jeden ze strážníků, který zavolal policejní hlídku.

„Opilý muž odmítal spolupracovat a měl tendenci chodit do vozovky, museli mu strážníci nasadit pouta,“ vysvětlila mluvčí městských strážníků Šárka Škubalová.

Buchlovice

Muž přišel o peníze z bankovního účtu

O patnáct tisíc korun přišel v sobotu 11. srpna dvaapadesátiletý muž z Buchlovic. Neznámý pachatel mu v Bulharsku vybral přes bankomat peníze z jeho finančního účtu.

„Kuriózní na tomto případu je skutečnost, že majiteli účtu platební kartu nikdo neukradl a má ji stále při sobě. Jednou z vyšetřovacích verzí je, že údaje z platební karty neznámý pachatel zkopíroval při jejím předchozím použití majitelem,“ vysvětlil hradišťský policejní mluvčí Jaroslav Krejčíř.

Okradený muž použil naposled kartu začátkem srpna při výběru hotovosti v bankomatu v Praze a v Uherském Hradišti.

Uherské Hradiště

Brňan zpronevěřil desetitisíce korun

Zpronevěru šedesáti tisíc korun šetří hradišťští kriminalisté. Podezřelým je sedmačtyřicetiletý muž z Brna, neboť prodejcům náhradních dílů neodevzdal peníze, které obdržel od zákazníků po dodání zboží.

„Na základě ústní dohody byly podezřelému letos v dubnu v Anglii svěřeny motory, náhradní díly a další příslušenství do motorových vozidel, které měl dovézt do České republiky a předat je odběratelům. Finanční hotovost získanou za dodané zboží měl směnit na libry a ty pak vrátit do konce dubna dodavatelům do Anglie,“ upřesnil mluvčí hradišťských policistů Jaroslav Krejčíř.

Podezřelý muž součástky do České republiky dovezl a předal smluveným odběratelům. Peníze však dodavatelům nevrátil a použil je pro vlastní potřebu.
„Za uvedené jednání hrozí muži trest odnětí svobody až na dva roky,“ dodal policejní mluvčí.

Stříbrnice

Lupič sebral mobily a digitální foťák

K vloupání do rodinného domku došlo v pondělí 13. srpna odpoledne ve Stříbrnicích.

„Neznámý pachatel si z domu odnesl mobilní telefony a digitální fotoaparát,“ informoval uherskohradišťský policejní mluvčí Jaroslav Krejčíř.
Majiteli vznikla škoda za více než patnáct tisíc korun. „Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin krádeže,“ poznamenal mluvčí policistů.