Podle něho si mladíci sedmkrát vybrali přízemní byt, do kterého vnikli přes pootevřené ventilační okno. Podobným způsobem se údajně vloupali i do osmi rodinných domů. "Jeden vlezl dovnitř a druhý čekal venku. Brali zlato, šperky, platební karty a elektroniku, jako jsou videa či notebooky," uvedl Frolo. Podle něho pak ukradené věci prodávali překupníkům, za což inkasovali peníze či drogy.

"Něco také prohráli v hernách či utratili pro vlastní potřebu. Z odcizených věcí se podařilo nalézt jen jednu okrasnou magnetku na ledničku," konstatoval kriminalista. Dodal, že jeden z mladíků trestnou činnost popsal a doznal, zatímco druhý k věci odmítl vypovídat. Oba mladistvé již policie obvinila z krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněného držení platební karty. Vzhledem k jejich nízkému věku jim hrozí jen polovina tříleté sazby.

Jeden z obviněných je z rozhodnutí soudu ve vazbě, druhého stíhají policisté na svobodě. Podle policie se nedostali do střetu se zákonem poprvé. Mají už prý na svědomí i jinou majetkovou a násilnou trestnou činnost. "Například letos v dubnu se účastnili loupežného přepadení osmnáctiletého muže na autobusovém nádraží ve Zlíně. Jeden z obviněných ho bil pěstmi a kopal a poté přepadenému sebral mobilní telefon," řekla ČTK mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY ZE ZLÍNSKÉHO KRAJE:

Moje Zlínsko Sport Kultura Podnikání Černá kronika