Obětí lupičů se tehdy stala pětačtyřicetiletá řidička, kterou zastavili na křižovatce u Kostelan dva muži.

„Žádali pomoc při opravě svého auta. Jeden z nich následně k ženě přisedl do jejího vozu a požádal o svezení na čerpací stanici pro potřebné věci,“ připomněla kroměřížská policejní mluvčí Blanka Králová.

Další události ovšem připomínaly hodně drsný hollywoodský film. „Muž ženě přiložil do oblasti žeber nůž a přinutil ji pokračovat v jízdě dál lesnatým porostem. Po chvíli zastavili. Na místo druhým vozem přijel i další z pachatelů. Na jejich příkaz si žena musela vlézt do zavazadlového prostoru vlastního vozu,“ vylíčila Králová.

Tam lupiči nešťastnou motoristku svázali gumovými popruhy, přiměli vydat kabelku a prozradit PIN k platební kartě. “Několikahodinový hrůzný zážitek vyvrcholil krádeží dalších věcí z vozidla a demontováním dvou kol s pneumatikami. V kufru nepojízdného vozu pak dvojice mužů ženu nechala a z místa odjeli,“ dodala mluvčí.

Řidička se naštěstí jako zázrakem z kufru auta dostala, našla cestu z lesa a přivolala pomoc. Případem pak se začali ihned zabývat kroměřížští kriminalisté.

„Při prověřování zjistili, že k podobnému případu došlo jen o den později i na Hodonínsku. Tam dva muži přinutili na silnici zastavit řidičku projíždějícího auta. V okamžiku, kdy se jakoby vyptávali na cestu, jí sebrali klíče od vozu. Na to ji pohrůžkami donutili vydat peněženku, mobil a další osobní věci. Pak z místa také odjeli,“ poznamenala Králová.

Objasnění případu pak na sebe nenechalo dlouho čekat. Podle vedoucího územního odboru služby kriminální policie a vyšetřování plukovníka Miloslava Holuba byli na základě operativních šetření vytipováni a následně i zadrženi možní pachatelé.

„Jednalo se opravdu o brutální násilníky. Při objasňování případu a zajišťování důkazů byla policií využita nejmodernější kriminalistická technika,“ řekla Králová.

Vedoucí oddělení obecné kriminality nadporučík Tomáš Ivánek informoval, že jeden z pachatelů byl kroměřížskými kriminalisty zadržen ve Znojmě, přímo v zaměstnání. Pro druhého si kriminalisté přijeli až do jižních Čech. Se svojí přítelkyní a malým dítětem pobýval v chatové oblasti na Písecku.

„Oba muži byli obviněni hned z několika trestných činů: loupeže, omezování osobní svobody, krádeže a dalších. Vyšetřování obviněných neprobíhá na svobodě, neboť na základě návrhu státního zástupce byli oba Okresním soudem v Kroměříži vzati do vazby,“ uzavřela policejní mluvčí.