Nemovitost, která patří údajnému lihovému bossovi Radku Březinovi, prohledávali policisté a pyrotechnici z ÚOOZ za asistence policie, hasičů a záchranářů až do večerních hodin.

„Ano, mohu potvrdit, že došlo v rámci úkonů v trestním řízení k prohlídce tohoto objektu, kde byly zajištěny palné zbraně a výbušniny," potvrdila za ÚOOZ Iva Knolová.

Jak také uvedla, tento materiál byl dále předán ke znaleckému zkoumání. Další informace ale odmítla sdělit.

Celou akci ÚOOZ dozoroval zlínský státní zástupce Jan Zubek. Ten ve čtvrtek před novináři uvedl, že pyrotechnici a policisté zabezpečují budovu proti výbuchu, další podrobnosti ale prozradit nechtěl.

„Nemohu komentovat tento zásah. Akce má preventivní charakter, aby nedošlo k poškození majetku a ohrožení života," vysvětlil. Další nové informace se však nepodařilo od státního zástupce získat, neboť v pátek nebyl k zastižení.

Radek Březina čelí obvinění z krácení spotřební daně, přičemž tímto jeho jednáním měla údajně státu vzniknout třísetmilionová škoda. Policie na různých místech, která vlastnil, nalezla přes milion litrů nelegálního a nezdaněného alkoholu.

Dále je obžalován z uplácení policisty, který se jeho případem zabýval a který měl ovlivňovat celé Březinovo trestní řízení. Březinovo jméno je vedeno i v souvislosti s metanolovou kauzou.