Mezi jeho oběťmi bylo i několik nezletilých dívek. Nebezpečný pachatel je už obviněn z trestných činů znásilnění a vydírání.

„Policisté muže zadrželi v pondělí 21. června dopoledne ve Frýdku-Místku. Vzhledem k charakteru případu, tedy podezření, že muž mohl být ozbrojen, byli do akce přivoláni policisté ze zásahového jednotky krajského ředitelství,“ potvrdila mluvčí policie Moravskoslezského kraje Soňa Štětinská. Zadrženého muže pak do pozdních nočních hodin policisté vyslýchali. „Zároveň jsme dělaly vyšetřovací úkony, kterými bylo nutné zadokumentovat důkazy sloužící k případnému zahájení trestního stíhání této osoby. Z uvedeného důvodu, tedy taktického hlediska, nebylo možné zadržení podezřelého potvrdit,“ vysvětlila mluvčí.

Policisté nakonec sesbírali tolik důkazů, že mohli včera dopoledne muže obvinit. „Je potřeba zdůraznit, že úkony trestního řízení budou probíhat i v dalších dnech,“ podotkla Štětinská. Dodala, že bližší informace k osobě pachatele, či jeho věku, sdělí ostravská policie ve středu 23. června na tiskové konferenci.

Všech pět obětí muž přepadl minulý týden, během úterý a středy. Nejprve znásilnil školačku v Kopřivnici na Novojičínsku. „Muž přistoupil k dívce do výtahu. Jakmile se rozjel, vytáhl pachatel na školačku ve věku mezi osmi až dvanácti lety nůž a donutil jí, aby se vysvlékla. Pak po ní požadoval různé sexuální praktiky. Dívce se podařilo v jistém okamžiku z výtahu utéci,“ připomněla první z případů Štětinská. K Za necelé dvě hodiny nato, pachatel znásilnil sedmnáctiletou dívku ve Valašském Meziříčí. Dívce vstoupil do cesty muž v blízkosti domova důchodců a opět následoval stejný scénář.

Ve středu se tento muž pokusil dokonce znásilnit hned tři ženy na Kroměřísku. Bohužel v jednom případě se mu to povedlo. Nejprve kolem třetí odpoledne zastavil mladistvou dívku na schodišti do prvního patra, jednoho z domů, na ulici Moravská v Kroměříži. „Chytil ji za batoh a poté kolem pasu. Dívka v tu chvíli zakřičela a muž následně z domu utekl,“ přiblížila první z trojice případů mluvčí kroměřížské policie Barbora Balášová.

Za dvě hodiny nato se už pohyboval v Holešově, kde si v ulici Novosady vyhlédl nezletilou dívku a s ní společně vešel do chodby panelového domu. „Jakmile byli uvnitř, přitlačil ji ke stěně a vytáhl nůž. Pod pohrůžkou jeho použití ji nutil k různým sexuálním praktikám. Jeho jednání přerušil příchod další osoby. Pachatel pak z domu odešel,“ popsala další případ mluvčí.

Kolem šesté hodiny večer nebezpečný muž procházel parkem v Bystřici pod Hostýnem. Zde si vyhlédl mladou jednatřicetiletou ženu i s malým dítětem. „Najednou ji zezadu chytil kolem pasu, položil jí nůž na krk a vyhrožoval. Žena začala křičet, muž od ní odstoupil a odešel směrem k řece,“ sdělila Balášová.

Další případy, které ženy nahlásily v návaznosti na zveřejněné relace v médiích, podle mluvčí Soni Štětinské nemají s případy z minulého týdne souvislost. „Kriminalisté zatím nezjistili informace, které by vedly k závěru, že je má na svědomí tento obviněný muž,“ řekla mluvčí.

Podle policie k dopadení velmi nebezpečného pachatele pomohla nejenom dobrá práce policistů, ale také veřejnost, která se velmi aktivně zapojila do objasnění totožnosti pachatele. „Již ve chvíli, kdy se ve sdělovacích prostředcích objevily prvotní popisy, přijímali první ohlasy. Počet volajících přesáhl stovku. Policisté byli v terénu, ale i v kancelářích, ve dne v noci. Zjistili a zadokumentovali opravdu rozsáhlé množství informací,“ popsala policejní mluvčí.

Pachateli znásilnění hrozí za znásilnění až pětileté vězení. Pokud se však tohoto činu dopustí na dítěti mladším patnácti let, soud jej může poslat za mříže až na dvanáct let.

Ženy, pozor na násilníka!!!

Po velice nebezpečném muži pátrají kriminalisté v Moravskoslezském a Zlínském kraji. Na svědomí má totiž již tři znásilnění mladých dívek a nejméně o další dvě se pokusil.

Více informací zde