Čtyřiačtyřicetiletý muž byl loni v říjnu senátem zlínské pobočky Krajského soudu v Brně odsouzen k šesti a půlletému vězení za to, že od května roku 2000 až do října následujícího roku podvodem obral dvanáct klientů o téměř šest milionů korun. Jim totiž pod hlavičkou firmy Multicars sliboval dovoz ojetých luxusních aut ze Spojených států.
Podnikatel od všech vybral zálohy, ale nikdo z nich žádné neviděl a peníze jim rovněž nevrátil. Společnost pak 24. října přepsal na vyučeného zámečníka ze Sadské v Čechách, který v případu figuroval jako takzvaný bílý kůň.
Čtyřiačtyřicetiletý Torma se proti rozsudku na místě odvolal k Vrchnímu soudu do Olomouce. Ten zatím jeho případ neprojednal.
„Nikdo neví, kde je, nedal vědět ani své obhájkyni. Nemohli jsme mu proto doručit potřebné zásilky. Neobdrželi jsme ani souhlas, aby se mohlo jednat v jeho nepřítomnosti. Protože nemáme jinou možnost, jak pana Tormu k soudu dostat a případ tak dořešit, museli jsme vydat zatykač,“ sdělila důvody mluvčí Krajského soudu v Brně Miroslava Sedláčková.
Podle zlínské policejní mluvčí Jitky Lysáčková je nyní osoba Pavla Tormy zanesena v celostátní policejní databázi hledaných osob.
„Pátrání probíhá tak, že každý policista, který nastoupí do služby, je obeznámen s tím, po kom je vyhlášeno pátrání. Obecně lze říci, že největší šance na zadržení je při silničních kontrolách nebo když se hledaná osoba dopustí nějakého trestného činu či přestupku,“ přiblížila Lysáčková.
Dochází i k poněkud kuriozním případům, kdy na hledaného narazí například při kontrole barů, kdy policisté zjišťují, zda se neoprávněně nenalévá mladistvým.