O tom, co je to prožít si dva roky fyzického násilí, psychického nátlaku, manipulace a ponižování, by mohla vyprávět i jedna žena ze Zlínska.

Za vším terorem stál její nevlastní syn. Domácí násilí začalo i v tomto případě pozvolna. Mladý muž přestal pracovat a ztratil zájem i o koníčky. Poté, co se rozpadl jeho vztah, se začal chovat nervózně a agresivně. Jeho maminka se mu snažila vyhovět ve všem, co chtěl, vycházela mu vstříc, aby ho potěšila, a tajně doufala, že ho to časem přejde. „Hlavně, aby na mě nekřičel,“ vysvětlovala žena na policii.

Jenže muž nejenže pro ni neměl jiná než vulgární slova, začal ji i omezovat a nakonec bít. Žena se přestala stýkat se svými přáteli, bez dozoru svého syna nevycházela ven. Syn rozhodoval o tom, kdy budou jíst, rozkazoval vyčerpané matce, že musí uklidit, a musela se i pětkrát denně sprchovat.

Nejenom tento případ, ale i mnohé další včetně rad, jak se zachovat a co dělat, zazní z úst kriminalistky Ditty Pokorné, a to od 17 hodin v budově Krajského úřadu Zlínského kraje.