Hlídka uvolnila smrtící smyčku z krku muže na poslední chvíli

Rozhodovaly vteřiny

O životě mladého nešťastníka rozhodovaly vteřiny. „Při průjezdu parkem kolegové spatřili tělo, které viselo na laně zachyceném na kovové konstrukci přístřešku. Ihned se tam rozběhli. Sebevrah již měl namodralý obličej a ztrácel životní funkce,“ popsala osudné okamžiky policejní mluvčí Lenka Javorková.
Policisté bezvládné tělo nadzvedli a snažili se lano svírající krk uvolnit. „To se jim ale nedařilo. Sebevrah jej měl silně utažené kolem krku,“ přiblížila další průběh záchranné akce mluvčí. Hlídka proto na pomoc přivolala také hasiče a záchranku. Ještě před jejich příjezdem se policistům smyčku podařilo naštěstí uvolnit. „Muže oživili a uložili ho do stabilizované polohy. Namísto dorazila rychlá záchranná služba, která odvezla mladého muže do nemocnice,“ doplnila Javorková. „Udržovali jsme při převozu dýchací cesty. Byl v přímém ohrožení života,“ informoval mluvčí záchranářů Petr Olšan.

Sebevrah se pokusil zabít podruhé

 

Nyní leží na oddělení ARO městské nemocnice ve Valašském Meziříčí. Podle dostupných informací si nešťastník chtěl vzít život už letos v březnu. Pořezal si tehdy střepem z lahve předloktí. Tentokrát zanechal i zprávu, ve které napsal, že chce skončit se životem. „Vedly ho k tomu osobní důvody,“ dodala policejní mluvčí Javorková.