„Devětadvacetiletý muž zde v půdních prostorách vlastními silami zhotovil pěstební box, který opatřil veškerým zařízením nutným k pěstování konopí. Marihuanu na půdě domu pěstoval od počátku loňského roku," uvedla mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková.

Policisté podle ní v jednom pokoji v domě zajistili sušené rostliny vysoké 70–120 cm a sušenou rostlinnou hmotu ze dvou sklizní po čtyřiceti kusech.

Semena zakoupil přes internet

„Její majitel je dlouholetým uživatelem marihuany, veškeré zařízení i semena zakoupil prostřednictvím webových stránek. Zda se sušenou hmotou také obchodoval, je předmětem dalšího šetření kriminalistů," uvedla Monika Kozumplíková.

Podle ní rostliny nyní poputují nejprve ke kriminalistické expertize ke zkoumání a zjištění množství THC.

„Poté jsou přemístěny do skladů omamných a psychotropních látek a jedů," uvedla.

Ten nejbližší ve Zlínském kraji je pak v Uherském Hradišti.

„Tam zůstávají do rozhodnutí soudu, co se zabaveným materiálem bude dál. Vě většině případů soud rozhodne o propadnutí věci a následné likvidaci. Tu mají na starosti pracovníci policejního prezidia," vysvětlila Monika Kozumplíková.

Policie podezřelého muže prozatím prošetřuje pro trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s psychotropními a omamnými látkami a s jedy, za což by si v případě odsouzení mohl posedět až pět let za mřížemi.

Podobný případ se stal na Zlínsku teprve nedávno. Kriminalisté odhalili pěstírnu konopí v hustě obydlené části Zlína v ulici Prostřední na Lesní čtvrti.

Zde ve Vinotéce Boston objevila policie úkryt pro 800 rostlin, z nichž 250 bylo těsně před sklizní, odhadovaný zisk z prodeje je dle kriminalistů až jeden milion korun.

„Prozatím je případ v šetření, proto policie sdělí další informace ohledně tohoto případu až po vznesení obvinění," sdělila k tomu policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

„Případ vyšetřujeme jako trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což pachateli hrozí až pětiletý trest odnětí svobody," upřesnila policejní mluvčí.

Podle mluvčí policie Moniky Kozumplíkové jde letos již o třetí odhalenou pěstírnu konopí na Zlínsku. Tu první zlikvidovali zlínští kriminalisté v Otrokovicích. Za loňský rok bylo jen na Zlínsku odhaleno deset pěstíren.