Dramatický zásah se stal ve Valašských Kloboukách tématem číslo jedna.

„Vím o tom, je dobře, že ho dopadli. Nevím, jestli to byl on, ale občas jsem tady nějakého podivína potkala,“ vzpomínala seniorka Marie. „O tom zátahu jsem slyšela. Doslova jsem hleděla jako péro z divanu,“ komentovala událost Magdalena Manová.

Dodala, že ale není zrovna příjemné vědět, že byl v okolí takto nebezpečný muž.

Jaroslav P. se podle všeho zdržoval v domě nedaleko kostela. Tento objekt nemá dobrou pověst. Podle vyprávění místních, kteří si nepřáli být vzhledem k okolnostem jmenováni, sloužil jako místo pobytu drogově závislých.

„Chodili tam takoví vláční lidé s barevnými vlasy. Nedělali výtržnosti, jen když jsme je potkali, bylo vidět, že mají zkrátka něco v sobě,“ uvedli například Kloboučané Jiřina a Vítek.

Radnice dopadení muže odmítla komentovat. „To je věcí policie,“ uvedla mluvčí Lenka Zvonková.

Skupinu, která ve velkém vyráběla a dodávala pervitin, rozprášili kriminalisté v říjnu 2014.

„Dle znaleckého výpočtu na základě odebraných chemikálií vycházíme z toho, že mohla vyrobit až 38 kilogramů pervitinu,“ informoval v době zadržení jedenáctičlenné skupiny výrobců pervitinu státní zástupce Martin Malůš.
Malůš doplnil, že za takové množství by mohli získat až 40 milionů korun.

Hlavní organizátor Jaroslav P. si nakonec vyslechl pravomocný trest ve výši deseti let. Do věznice měl nastoupit v půlce února. Místo toho se však začal před spravedlností ukrývat, podle policie měl v úmyslu opustit republiku.

„Sotva spatřil policisty, dal se na útěk,“ přiblížila policejní mluvčí Lenka Javorková.

Podle ní však pachatel neměl šanci, protože byl obklíčen ze všech stran.

„Při samotném zadržení byl agresivní. Proto museli policisté použít nejenom hmaty a chvaty, ale i namířenou zbraň,“ popsala zásah mluvčí s tím, že muž byl eskortován do olomoucké věznice.

Policejní psovod Jiří Gregovský s fenkou Violou.
Policejní pes: buď vášnivý aportér, nebo velký mlsoun
Zasedání zastupitelstva Zlínského kraje ve Zlíně 8.4.2019.Jiří Čunek
Hlasování o nemocnici: co slíbil hejtman?