„Hlídka policistů, která přijela na místo, zjistila, že se do příslušného pokoje nelze dostat, proto přivolali k jeho otevření posilu v podobě hasičů. Mezitím se policisté za pomoci žebříku snažili podívat do pokoje oknem. Hasiči okno po chvíli otevřeli a zjistili, že uvnitř nikdo není a pravděpodobně už pár dní nebyl," přiblížila za zlínskou policii mluvčí Monika Kozumplíková.

Podle ní pak policisté prověřili nejprve lékařská zařízení a příbuzné pohřešovaného muže, ale bez výsledku. Obešli všechny sousedy bydlící v domech opodál.

„Všichni potvrdili, že muže už déle než týden neviděli. Jeden ze sousedů však uvedl, že ho spatřil před pár hodinami v nákupním středisku ve Vizovicích. Díky této informaci se policisté přesunuli do Vizovic, kde s fotografií pohřešovaného muže obcházeli místní nálevny. A v jedné z nich měli štěstí. Hostinský potvrdil, že muž na fotografii před půl hodinou opustil lokál, v němž strávil téměř nepřetržitě asi deset dní," seznámila dál s podrobnostmi případu Monika Kozumplíková.

Doplnila, že tak byla záhada prázdného pokoje vyřešena. Podle policie tak už jen zbývalo zjistit, kde se muž nachází. I to se ale mužům zákona po pár telefonátech a návštěvách podařilo.

„Muž po celých deset dní během Vánočních svátků pobýval u svého známého ve Vizovicích, kde denně navštěvoval oblíbený lokál. Večer policistům zavolali sousedé pohřešovaného muže, že se u něj v pokoji po několika dnech rozsvítilo světlo. Policisté prověřili, že se muž v pořádku vrátil domů," prozradila dobrý konec mluvčí zlínské policie.