Přes víkend se zatím neznámý pachatel vloupal například do hrubé stavby rodinného domu ve Zlíně, odkud ukradl několik druhů brusek, hliníkový stativ, teleskopickou lať a další nářadí v hodnotě šestadvacet tisíc korun.

„Policisté pátrají také po pachateli, který se dostal do přízemního bytu ve Zlíně-Malenovicích. Přišel buď otevřenými balkónovými, nebo přímo vchodovými dveřmi. Ukradl vše, co uviděl - peněženky, mobil, finanční hotovost. Majitelům odcizil věci za přibližně osm tisíc korun,“ popsala zlínská policejní mluvčí Jana Bartíková.

Přímo při činu zloděje pak nachytala další žena ze Zlínska. „Zloděj se dovnitř dostal přes nezajištěné okno komory, které vysadil z pantů. Když uviděl majitelku, stejnou cestou utekl ven,“ dodala Bartíková.

Šok v neděli ráno zažila také mladá žena, která našla pětadvacetiletého bývalého přítele své matky, jak spí u nich v ložnici. Muž se do domu dostal přes půdu. Vypáčil dveře a skončil v ložnici, kde usnul.

Ráno se pak snažil před obyvatelkami domu ukrýt, ale marně. „Policisté ho dopadli a obvinili z trestného činu porušování domovní svobody. Muž, který byl ještě na druhý den poněkud opilý, způsobil škodu za tři a půl tisíce korun,“ dodala policejní mluvčí.

Hana Trčková