Hříšníky lovila i za asistence vrtulníků a pracovníka Odboru životního prostředí z Valašských Klobouk.

Před půl druhou odpoledne zastavili na cestě mezi obcí Poteč a Nedašova Lhota řidiče ve Škodě Octavii, který jevil známky požití alkoholu.

Dechovou zkoušku i odběr krve však načapaný šofér odmítl, proto mu ve správním řízení hrozí pokuta až 50 tisíc korun a zákaz činnosti až na 2 roky.

Krátce po čtvrté hodině spatřili policisté v blízkosti obce Lačnov řidiče, který nereagoval na pokyny k zastavení a snažil se ujet policejní hlídce na motocyklu zn. Kawasaki po lesní svážnici.

Policistům však neujel, zastavili ho asi po kilometru. Tento řidič se dopustil hned několika přestupků: na motorce neměl registrační značku, nereagoval na výzvy policistů k zastavení a také porušil lesní zákon, za což mu hrozí několikatisícová pokuta.

Dalším hříšníkem, který uvízl v síti policistů, byl řidič na motocyklu Jawa 555, kterého se jim podařilo zastavit na louce mezi Lačnovem a Lidečkem kolem půl páté odpoledne. I tento řidič porušil zákon tím, že vjel do lesa. Jeho přestupek bude řešit správní orgán.

Policisté při akci zkontrolovali také tři desítky řidičů, kteří se pohybovali po lesních cestách v souladu se zákonem.

Vzhledem k nekázni řidičů motocyklů a řidičů čtyřkolek v lesích v našem kraji, budou obdobné akce v následujících měsících nadále probíhat.