„Policisté v průběhu uplynulého kalendářního týdne v blízkosti státní hranice se Slovenskou republikou vyhledali a zajistili 113 cizinců bez platného dokladu, kteří na našem území pobývali neoprávněně,“ uvedl policejní mluvčí Petr Jaroš s tím, že výčet obcí, v jejichž katastru byli migranti vypátráni, je poměrně dlouhý.

„Jednalo se mimo jiné například o Strání, Starý Hrozenkov, Březovou, Bánov, Suchou Loz nebo Nedašovu Lhotu,“ vyjmenoval mluvčí.

Poslední záchyt, ke kterému už však došlo tento týden, policisté provedli nedaleko hraničního přechodu ve Starém Hrozenkově v pondělí dopoledne.

„Hlídka pohotovostního a eskortního oddělení zastavila nedaleko tamního obecního úřadu osobní automobil, v němž kromě řidiče cestovalo dalších sedm cizinců z Blízkého východu. Jednalo se o pět dospělých, jednoho mladistvého a jedno pětileté dítě,“ popsal Jaroš.

Dodal, že všechny osoby policisté zajistili a transportovali na zlínské pracoviště cizinecké policie k provedení dalších služebních úkonů.

„Třicetiletého řidiče policisté zadrželi pro podezření ze spáchání trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice,“ uzavřel mluvčí.