„Tento stroj byl zahrabán listím nedaleko garáží, což přišlo muži podezřelé a nález oznámil na policii," uvedl mluvčí zlínské policie Petr Jaroš. Policisté podle něj v tu chvíli nevěděli, komu stroj patří a jestli je opravdu součástí nějakého protiprávního jednání. V tu dobu totiž nikdo podobný stroj nepostrádal.

„Hlídka se proto rozhodla, že bude místo, kde byla ‚žaba' ukryta, zpovzdálí sledovat," upřesnil mluvčí. Na místě hlídali i přes noc a už se zdálo, že zbytečně. Avšak v pondělí dopoledne se k úkrytu opravdu přiblížil muž, který překontroloval, jestli je stroj na místě a pak jej pokryl listím ještě důkladněji, než v době krádeže.

„Policisté neváhali a překvapeného muže vyzvali k prokázání totožnosti. Jen o chvíli později spatřili dalšího muže. Ten ovšem, jakmile zpozoroval policisty, změnil směr chůze a výrazně přidal do kroku. Zanedlouho však i tohoto muže kontrolovala policejní hlídka," uvedl Petr Jaroš.

Devatenáctiletý mladík ze Zlína se k činu přiznal a celou krádež do detailu popsal, včetně svého „parťáka". Tím byl šestačtyřicetiletý, policistům již známý muž ze Zlínska, který byl dopaden přímo u ukradeného stroje. V tu dobu již zlínští policisté znali i majitele odcizeného vibračního pěchu.

„Jeho zmizení totiž v pondělí ráno na policii ohlásil jeden z dělníků pracujících na novostavbě nedaleko místa činu. Díky zkušenostem, trpělivosti a vytrvalosti zlínských policistů nestihli pachatelé stroj prodat a mohl se tak vrátit skutečným majitelům," dodal Jaroš.

Oba podezřelí muži již byli podle mluvčího policie v minulosti za podobné jednání pravomocně odsouzeni, hrozí jim proto až tříletý pobyt za mřížemi.