„K zadržení došlo ve středu odpoledne v centru města,“ potvrdila kroměřížská policejní mluvčí Blanka Králová. Podle kriminalistů, kteří na případu pracovali, měl zatčený právě u sebe přibližně gram nepovolené látky.

„Operativním šetřením pak vyšlo najevo, že muž pervitin bez povolení vyráběl minimálně od ledna 2006. Něco využil pro vlastní potřebu, něco distribuoval jiným osobám, někdy zdarma, jindy za úplatu,“ poznamenala policejní mluvčí. Za dva a půl roku se podle ní takových případů našlo minimálně tři sta šedesát, finanční částky, které nynější obviněný za drogu přebíral, se pohybovaly od dvou do pěti set korun.

„Na základě nezvratných důkazů byl podezřelý obviněn z trestného činu nedovolená výroba a držení omamných a psychotropních látek a jedů. Varnu, tedy věci sloužící k výrobě drog, strážcům zákona dobrovolně vydal, ještě na konci minulého týdne skončil ve Vazební věznici v Olomouci,“ dodala Králová.

Případem se dále zabývají kroměřížští kriminalisté a vyšetřovatelé, výše případného trestu bude věcí soudce. Policejní mluvčí však připomněla, že muž pro policisty nebyl neznámou osobou. „Jeho protizákonným jednáním na úseku drog se zabývali již dříve. Naposledy byl odsouzen v roce 2005, také tenkrát vyráběl, užíval a prodával pervitin,“ uzavřela Králová.