Strážníci Městské policie Otrokovice si všimli pomalovaného pomníku při pravidelné pochůzce v parku před Společenským domem. Opodál zaregistrovali podezřelou ženu, kterou kontaktovali. Hlídka měla dobrý odhad, protože při dalším dotazování se žena přiznala a svého činu také hned litovala. Nabídla také, že pomník očistí. Nebylo jí to ale umožněno kvůli obavám, že neodborným zásahem dojde k ještě větším škodám.

Žena si dala záležet a celý podstavec popsala nesmyslnými nápisy a doplnila jednoduchými obrázky.

„Žena asi vůbec neměla ponětí, jaký objekt si vybrala pro své malůvky. Jinak by to snad ani udělat nemohla. Naštěstí se pachatelku podařilo dopadnout hlídkou městské policie a případ má aktuálně v rukou policie,“ uvedla starostka Otrokovic Hana Večerková.

Kamerový systém neuhlídá vše

„Kamerový systém byl v poslední době rozšířen o několik míst, přesto pod jejich dohledem nemůže být celé město. Proto bychom rádi apelovali na občany, aby nebyli lhostejní ke svému okolí a aktivity, jako byla tato, hlásili policii,” řekla Večerková.

Po odcizené a znovu nalezené bustě T. G. Masaryka je to v krátké době další případ vandalismu v Otrokovicích. Bronzová busta, kterou na konci července někdo odcizil z prostranství před základní školou, se našla o pár dnů později na hřišti. Byla umístěna na podstavci z pískovce. Její hodnota je bezmála 200 tisíc korun. Busta byla k podstavci připevněna kovovými hroty.

„Pachatelé si s demontáží museli dát značnou práci, zcizení nebylo otázkou několika minut,“ poznamenala starostka.