„Pod čepkovským mostem se v řece zase válí nákupní vozík. A není to poprvé. Kdo to může pořád dělat, házet vozíky do řeky?“ zlobila se Nikola Dvořáková.

Nákupní vozíky ležící v korytu řeky Dřevnice ve Zlíně, to je častý pohled, který se obyvatelům krajského města naskytne.

„Je to specialita Zlína, z řeky Dřevnice lovíme tyto vozíky neustále,“ uvedl mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař.

Podle něj k tomu přispívá i fakt, že podél toku stojí v hojném počtu obchodní centra a obchody. A tak pracovníci Povodí Moravy mají ve Zlíně plné ruce práce.

Jedenkrát ročně provádí úklid na březích i v korytě Dřevnice pracovníci Povodí ve spolupráci se skauty.

„Dvakrát do roka provádíme sečení břehových travin. I při této příležitosti se stává, že lovíme z řeky nákupní vozíky,“ připomněl Petr Chmelař.

„Nicméně, každý měsíc, při pravidelných prohlídkách, se naši lidé s tímto ,fenoménem' setkávají,“ říká mluvčí Povodí Moravy.

Kolik vozíků vodohospodáři z Dřevnice lovili, ale sečteno nemají. Vozíky končí podle Petra Chmelaře ve sběrných dvorech. Obchodníkům, zdá se, vozíky nechybí.

„Ani na jedné z prodejen ve Zlíně nedochází k většímu úbytku nákupních vozíků. Jsou to během roku jen ojedinělé případy,“ uvedla za společnost Kaufland mluvčí společnosti Renata Maierl.

Podobně je na tom i Albert ČR.

„Nezaznamenali jsme úbytek nákupních vozíků ve Zlíně,“ doplnil mluvčí společnosti Jiří Mareček.