„Například v pondělí odpoledne přišli dva neznámí muži do butiku v obchodním domě Prior. Ukradli zde čtyři kusy dvoudílných dámských plavek. O dva dny později z obchůdku, který je na ulici Zarámí, jeden z nich sebral zase dámské béžové kalhoty, které visely nejblíže k východu, a utekl s nimi,“ uvedla mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

Doplnila, že v ten samý den a ve stejné ulici ukradli zase sedm dámských košilek. „Blonďatý muž se bavil s prodavačkou o dámských košilkách velikosti M. Druhý pachatel stál mezitím ve dveřích. Když se prodavačka obrátila k jiné zákaznici, blondýn vzal sedm košilek a odešel s nimi,“ popsala dále mluvčí.

Stejnou taktiku zkusili zloději i ve čtvrtek a opět na Zarámí. Z obchodu se jim podařilo ukrást pět dámských triček. „Oba muži jsou ve věku mezi dvaceti až pětadvaceti lety. Jeden má blond vlasy, druhý černé. Zaměřují se na malé obchody, kde je jen jedna prodavačka,“ sdělila Bartíková.

Policisté, kteří po pachatelích pátrají, před touto dvojicí proto varují všechny obchodníky, aby byli obezřetní. „Pokud si jich někdo všimne, nechť ihned zavolá na linku tísňového volání 158. Je možné, že kradli i v dalších obchodech, jejichž majitelé zatím nepodali trestní oznámení, což by měli neprodleně učinit,“ vyzvala ještě mluvčí.