Přivolaná hlídka městské policie se nesetkala s mužem poprvé. „Před třemi týdny totiž na zlínském magistrátu zcela opilý vyhrožoval sociální pracovnici, že jestli mu nevyplatí finanční dávku, tak ji zfackuje. Nakonec jej strážníci museli z úřadu odvést v poutech na policii, protože rovněž nechtěl předložit žádné doklady. Naopak o sobě prohlašoval, že je vojín Ryan,“ připomněla událost mluvčí strážníků Šárka Škubalová.

V úterý o půl jedenácté večer tento muž dostal velkou chuť na alkohol, a tak si ho šel opatřit zadarmo. Láhev rumu si dal do kapsy a chtěl nenápadně zmizet. To už ho ale v merku pracovník ostrahy, který jej zadržel a zavolal strážníky. „S přivolanou hlídkou nejprve spolupracoval a ke krádeži se doznal. Ovšem jakmile se dozvěděl, že má platit pokutu, zcela obrátil a začal tvrdit, že vlastně vůbec netuší, jak se mu láhev alkoholu mohla do kapsy dostat. Svému tvrzení nakonec nasadil korunu, když uvedl, že láhev mu dal do kapsy pracovník ostrahy,“ konstatovala mluvčí.

Dodala, že jeho případ nakonec putuje správnímu orgánu, kde mu totiž hrozí mnohem vyšší pokuta a to až do výše patnácti tisíc korun.